Czemu właściwy wybór pieluszek będzie miał tak duże znaczenie dla dziecka i jego rodziców.

Czemu właściwy wybór pieluszek będzie miał tak duże znaczenie dla dziecka i jego rodziców.
Czemu właściwy wybór pieluszek będzie miał tak duże znaczenie dla dziecka i jego rodziców.
Pierwsze lata życia niemowlaka to dla opiekunów konieczność ubierania mu pieluszek. W początkowych miesiącach będzie to konieczne, później im dziecko będzie starsze tym rzadziej je nosi, i najczęściej w wielu dwóch czy trzech lat całkowicie z nich wyrasta. W praktyce wielkiego wyboru miało nie będzie, bowiem standardowe pieluchy sprzedawane są jedynie do pewnej wagi, i potem zwyczajnie nie będzie co ubierać.

W praktyce zostanie jeszcze wybór odpowiednich pieluszek, w sprzedaży jest ich parę rodzajów i wszystkie mają wiernych przeciwników i zwolenników. Jeszcze niedawno najczęściej używane były pieluszki wielorazowe z tetry. Po dziś dzień spora ilość mam chętnie je stosuje, bowiem mają kilka istotnych zalet. Po pierwsze zrobione są z naturalnego materiału, co według niejednego będzie znacznie zdrowsze od jednorazowych pieluszek. Poza tym ich dużym plusem jest także cena, nawet doliczając wydatki na codzienne pranie będzie to sporo mniej, niż przy innych rodzajach. Lecz mają również jedną zasadniczą wadę, to znaczy używanie ich nie jest zbyt wygodne i wymagają regularnego prania.

Pieluszki dla dzieci
Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zwolennicy pieluszek jednorazowych głównie cenią sobie ich wygodę używania. Nie trzeba ich prać, zwyczajnie w którymś momencie należy ją ściągnąć i ubrać kolejną. Standardowe jednorazówki posiadają w środku specjalny polimer, jaki będzie pochłaniał wodę równocześnie pęczniejąc. Spora ilość opiekunów myśli, że jeżeli będzie miała takie właściwości, to można na długi czas przeciągać zmianę pieluszki, lecz takie postępowanie spowodować może różne odparzenia czy wysypki.

Poza tym zaczynają się pojawiać głosy, że takie pieluchy są nieco na bakier z ekologicznym postępowaniem. Faktycznie lądują one w ogromnych ilościach na wysypiskach śmieci, a jednak stosowane w nich materiały nie rozkładają się do końca. Wady tej nie mają pieluszki ekologiczne, u których warstwa pochłaniająca wodę wykonana jest tylko z naturalnych składników. W związku z tym każdy rodzic powinien zastanowić się i samodzielnie stwierdzić, co będzie najlepsze dla jego dziecka

Comments are closed.