Egzotyczna kuchnia, jakiej trzeba spróbować podróżując po Azji. Których potraw nie możemy pominąć?

Egzotyczna kuchnia, jakiej trzeba spróbować podróżując po Azji. Których potraw nie możemy pominąć?
Egzotyczna kuchnia, jakiej trzeba spróbować podróżując po Azji. Których potraw nie możemy pominąć?
Podróżowanie to nie jedynie oglądanie zabytków, poznawanie nowych ludzi, kultur albo miejsc. To także smakowanie i odkrywanie nowych smaków. Dzięki temu można bardziej poznać klimat różnych miejsc. Warto jest będąc w nowym miejscu smakować nowych rzeczy. To wyjątkowa okazja aby zakosztować innej niż nasza kuchni. W większych miejscowościach znajduje się rzeczywiście sporo restauracji z kuchnią z różnych stron świata jednak to nie to samo. Jakie kierunki są najbardziej atrakcyjne jeśli chodzi o wyjątkowe smaki?

kuchnia - marina
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mowa o całkiem nowych, innych niż dotychczas doznaniach smakowych nie sposób nie wspomnieć o Azji. To w tej części świata można spotkać się z tak dużą ilością przypraw, artykułów spożywczych, warzyw czy owoców, które nie są spotykane w naszej kuchni, że będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeżeli mowa o Azji to kuchnia indyjska jest czymś obok czego nie można przejść obojętnie. Niesamowite zapachy jak i barwy to wizytówka i rzecz ciężka do podrobienia. Smakowite curry, gorące, robione na świeżo roti z różnymi intensywnymi sosami czy aromatyczna i intensywna zupa dahl z soczewicą to jedynie nieliczne potrawy. Trzeba koniecznie spróbować ich wprost z ulicy, ze straganów, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki pozostaną z nami na długo.

akt - kuchnia
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym wspaniałym doznaniem smakowym będzie tajska kuchnia. Pełna warzyw, ryżu oraz makaronów, aromatycznych zup z mlekiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z wielu stojących na ulicy wózków, gdzie Tajowie przygotowują na miejscu potrawy. Właśnie w takim miejscu należy koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej potrawy, a mianowicie pad thai. Jest on w różnych wariantach z krewetkami lub z jajkiem. Prócz tego ostre curry i zupy pełne warzyw i owoców morza z pewnością przypadną nam do gustu.

Znajdując się w egzotycznym miejscu należy koniecznie smakować różnych nowych, nieznanych nam wcześniej owoców i warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć dziwnym smakiem. Także owoce, które można kupić w Polsce będą często bardziej słodkie i bardziej intensywne w smaku, gdyż dojrzewały w tych krajach, w słońcu, na drzewie, a nie były za wcześniej zerwane oraz dojrzały w transporcie. Przykładem takiego wyjątkowego owocu jest z pewnością durian, którego smak nie przypomina jakiegoś znanego owocu. Smak i zapach jest tak intensywny, że na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, ale na pewno warto osobiście się o tym przekonać.

Comments are closed.