Gotujemy w ogrodzie – na jakim sprzęcie

Gotujemy w ogrodzie – na jakim sprzęcie
Gotujemy w ogrodzie – na jakim sprzęcie
Lato wolno się kończy, dni są już krótsze, noce zimne. Klimat wciąż się zmienia i dni w dalszym ciągu są gorące, słoneczne i niezwykle przyjemne. Potrzebny jest jedynie dobry sprzęt do grillowania i wciąż mamy możliwość robienia potraw obiadowych. Dania z grilla są wspaniałe – wykorzystujemy do nich sporo mniej oleju niż do smażonych, są zdrowsze, mięso jest aromatyczne i doskonałe w smaku.

grill ogrodowy

Jeśli tylko mamy skrawek swojego ogrodu dobrze jest mieć grill i z niego korzystać. Na koniec lata zaczynają się wyprzedaże, zatem świetny sprzęt można zakupić w promocyjnych cenach.Idealny sprzęt powinien być stabilny, mieć duże palenisko i solidny, prosty do czyszczenia ruszt. Kiedy pragniemy czegoś ekstra kupmy model z pokrywą i termometrem, z dobudowaną półeczką na przykład na przyprawy. Przydatne są w grillu kółka – wtedy można w razie czego bez kłopotu go przestawić z miejsca na miejsce i nie wymaga to wysiłku i zaangażowania dwóch osób.

Na popularności zyskują w naszym kraju grille. Nie wszyscy jeszcze się do nich przekonali – zawsze będą osoby dla których grill powinien być opalany węglem a nie gazem. jednakże grillowanie jest łatwe – nie trzeba ich długo rozpalać, odpada kłopot chemicznych rozpałek przez które z początku z grilla niesie się nieładny zapach nafty. Większość tego rodzaju grilli daje także opcję palenia w nich standardowym węglem drzewnym, zatem można wybierać. Na długie biesiadowanie z przyjaciółmi – węgiel, na szybki domowy obiad – gaz.

Możemy również pójść w zupełnie inną stronę i zrezygnować z grilla na rzecz… kociołka. Powieszony nad paleniskiem kociołek wypełniony aromatycznym jedzeniem to coś cudownego. Jeżeli jesteśmy smakoszami dań jednogarnkowych takich jak gulasz, leczo czy bigos – to wyjście dla nas. Oczywiście, powinniśmy mieć w ogrodzie oddzielne miejsce na ognisko i wiele cierpliwości – na ognisku potrawy gotują się trochę dłużej, lecz gulasz czy leczo przyrządzone taką metodą smakują fantastycznie.

Długie gotowanie na żywym ogniu podkreśla smak każdego elementu potrawy. Niebo w gębie. Jedzmy potrawy z grilla czy ogniska – są pożywne i smaczne, a samo przygotowanie ich na grillu albo w kociołku daje dużą frajdę. Do tego jeśli jeszcze zainwestujemy w kwiaty do ogrodu, będziemy mogli jeść i spędzać czas w pięknym otoczeniu.

Comments are closed.