Jakimi rzeczami kierować się przy wyborze sprzętu do lokali gastronomicznych? Co musi być tutaj takim największym priorytetem?

Jakimi rzeczami kierować się przy wyborze sprzętu do lokali gastronomicznych? Co musi być tutaj takim największym priorytetem?
Jakimi rzeczami kierować się przy wyborze sprzętu do lokali gastronomicznych? Co musi być tutaj takim największym priorytetem?
Własny lokal gastronomiczny to spore wyzwanie dla początkującego przedsiębiorcy. Regulacje z sanepidu odnośnie pracy z artykułami spożywczymi to jedno, ale spora ilość sprzętu, w który musimy wyposażyć dane miejsce to następna sprawa. Duża ilość pieniędzy, jakie trzeba zainwestować na wstępie odstrasza często ludzi. Natomiast jeśli już się zdecydujemy, że chcielibyśmy tego typu lokal z jedzeniem prowadzić to musimy wiedzieć czym powinien cechować się sprzęt, w który trzeba tego typu restaurację wyposażyć. Na co zwracać uwagę?

fotka - firmy
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nabywamy konieczne urządzenia gastronomiczne serwis powinniśmy mieć zapewniony przez firmę od której taki sprzęt kupujemy. Powinniśmy zwrócić na ten aspekt uwagę, nie wydajemy przecież niewielkiej sumy pieniędzy. Wręcz przeciwnie, część urządzeń potrafi kosztować sporo. Z tego powodu musimy przeanalizować jakie są warunki gwarancji oraz na jaki czas po kupieniu tego typu sprzętu mamy zapewniony serwis tego typu urządzeń. Chodzi o to żebyśmy nie byli sami z ewentualnym problemem usterek. Często bowiem naprawa może nas sporo kosztować, nie mówiąc już o poszukiwaniu konkretnego specjalisty, który potrafi tym konkretnym sprzętem się zająć. Może się to okazać niezwykle trudne, z tego powodu warto myśleć o takich rzeczach.

Gdy otwieramy własny lokal z myślą o obsługiwaniu dużej ilości klientów, to warto oprócz estetyki czy wydajności spojrzeć też na energooszczędność. Konkretne urządzenia mogą różnić się stopniem energooszczędności. Mogą zużywać mniejszą albo większą ilość energii elektrycznej. Na dłuższy czas tego typu oszczędności to może być duo gotówki, którą można przeznaczyć na inne rzeczy. Szczególnie, iż specjalistyczne sprzęty to często urządzenia, jakie potrzebują dużej mocy. Na przykład urządzenia chłodnicze wrocław ma w ofercie bardzo różne, natomiast klasa energetyczna to kwestia, na jaką trzeba zwracać dużą uwagę. Przecież niektóre z takich urządzeń są włączone często 24 godziny na dobę. Dlatego oszczędność prądu powinna być dla nas czymś bardzo ważnym.

Oprócz powyższych rad musimy sprawdzić stosunek jakości do kosztów zakupu. Niestety nie każdy drogi sprzęt będzie na wysokim poziomie. Z tego powodu jakość powinna być taką cechą, na jaką musimy zwrócić uwagę. Musimy pamiętać, że nabywamy sprzęt na lata więc powinien nam on długo oraz bezproblemowo służyć. Od tego jaką ma jakość zależy również jakość jedzenia, jakie przecież musi spełniać wiele norm. Stąd właśnie nasza dbałość o poziom sprzętu to troska o jakość pokarmów, jakie chcemy w naszej restauracji serwować.

Comments are closed.