Moda na eko – coraz więcej produktów przyjaznych środowisku

Moda na eko – coraz więcej produktów przyjaznych środowisku
Moda na eko – coraz więcej produktów przyjaznych środowisku
Obserwując uważnie panujące trendy możemy zauważyć, iż coraz częściej powraca się do natury – dotyczy to niemal każdej dziedziny. Nie chodzi już tylko o żywność, natura zaczyna królować także w świecie modowym. Coraz częściej można dostrzec zwiększającą się ilość kosmetyków nazywanych eko.

fotka - jedzenie
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli coraz częściej na produktach możemy zauważyć nazwę eko, co tak naprawdę on znaczy? Jeśli wybrany produkt jest eko znaczy to, iż został stworzony w zgodzie z naturą, a w jego składzie nie winno się dostrzec żadnych sztucznych ingrediencji. Dotyczy to zarówno kosmetyków kosmetycznych jak i ubrań – jesteśmy bardziej świadomi tego, z czego winien składać się artykuł, który pragniemy kupić i coraz częściej czytamy skład danego produktu. Tak jak niegdyś drobniutkie pismo znajdujące się na tyle opakowania w ogóle nas nie interesowało, dziś jest to często pierwsza rzecz, która zwraca naszą uwagę. Ingrediencje muszą być niezwykle wysokiej jakości – wówczas jesteśmy w stanie zapłacić więcej za dany produkt.
Mając na uwadze branże kosmetyczną, producenti kosmetyków ekologicznych dość wolno wkraczali na polski rynek, jednak obecnie ich kosmetyki możemy zakupić nawet w popularnych drogeriach – oczywiście większy wybór znajdziemy w sklepach eko, gdzie zakupimy niemal wszystko. Podbój zaczęto od produktów do pielęgnacji skóry, potem zaczęto wprowadzać kosmetyki do makijażu, aż w końcu pojawiły się także produkty eko przeznaczone dla dzieci – obecnie gama tego typu kosmetyków jest naprawdę szeroki, można zakupić niemal wszystko od oliwek, po kremy do twarzy naszego maleństwa. naturalne kosmetyki dla dzieci budzą furorę i zdobywają coraz więcej zwolenników – nic zaskakującego, mają one naturalny skład i nie drażnią wrażliwej skóry naszego maleństwa.
Wsród artykułów niezbędnych do pielęgnacji skóry maleństwa znajdują się naturalnie pieluchy – nasz bobas nosi je przecież cały czas, istotne zatem, aby były one wysokiej jakości i nie podrażniały skóry dziecka nie powodując niechcianych podrażnień. Skoro moda na eko jest już w każdym miejscu, musiała przybyć także tutaj – stąd też wzięła się idea na pieluszki wielorazowe. Co to takiego? Pieluszki wielorazowe są szyte z bardzo dobrej jakości materiałów, które nie podrażnią skóry dziecka, w dodatku pieluszki te są niezwykle urocze – materiały użyte do ich stworzenia ozdobione są uroczymi wzorami, które idealnie wpisują się w dziecięcy klimat. Są one bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych pieluszek, zwłaszcza, że można je dopasowywać do rozmiarów naszego dzidziusia – tym samym można z nich korzystać naprawdę długo.

Warto zacząć korzystać z produktów eko, których składniki są głównie zdrowe i mają pozytywny wpływ na nasze ciało – a pamiętajmy, że wypada jednak o siebie dbać.

Comments are closed.