Standardowe usługi hotelowe pod lupą konsumentów, czyli kilka słów na temat oczekiwań współczesnych Polaków.

Standardowe usługi hotelowe pod lupą konsumentów, czyli kilka słów na temat oczekiwań współczesnych Polaków.
Standardowe usługi hotelowe pod lupą konsumentów, czyli kilka słów na temat oczekiwań współczesnych Polaków.
Nowością na rynku hotelarskim są mniej standardowe usługi, które pomalutku zaczynają wzbudzać większe zainteresowanie wśród bardziej kapryśnych konsumentów. Dla przykładu w niektórych państwach Europy można już zabukować pokój w hotelu przeznaczonym tylko dla osób dorosłych. O chwili spokoju w ciszy marzą tak zapracowani przedsiębiorcy, jak i małżeństwa po siedemdziesiątce, a płacz niemowląt i krzyki sześciolatków mogą okazać się naprawdę uciążliwe. Za parę lat może i w Polsce będą prężnie funkcjonowały tego typu ośrodki, skądinąd pierwsze już są, ale na razie zarządcy hoteli muszą sprostać bardziej prozaicznym oczekiwaniom.

Pokój hotelowy w Gdańsku
Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Gdańsk to potężne miasto, ponadto położone niedaleko zachodniej granicy, więc licznie ściągają tutaj przedsiębiorcy czy żądni przygód turyści. Na wszystkich gości czekają pokoje w dwugwiazdkowym albo czterogwiazdkowym standardzie. Jednak hotel w Gdańsku to w końcu nie tylko świetnie urządzone miejsca noclegowe. I biznesmeni, i goście z Ameryki, i polscy urlopowicze oczekują, że w hotelowej restauracji zamówią wyborne śniadanie, znakomity obiad i wyśmienitą kolację. Dobry hotel zapewni także bezpieczne miejsce na parkingu i bezprzewodowy dostęp do internetu.

Zapoznaj się z ofertą ofertą transferów na lotnisko na stronie http://www.travelgdansk.pl/!

Nocleg w pomieszczeniu innym niż domowa sypialnia wiąże się czasem z pewnymi niedogodnościami, np. urlopowiczom, którzy przyjechali z terenów typowo wiejskich będzie przeszkadzać hałas dobiegający z ulicy. Ilu konsumentów, tyle oczekiwań, choć zasadniczo udaje się je dosyć łatwo sprowadzić do wspólnego mianownika. Dla jednych gości nocleg to przede wszystkim pomieszczenie z odrębną łazienką, z kolei dla drugich bezpłatna butelka wody niegazowanej na stoliczku i możliwość skorzystania z czajnika bezprzewodowego. Na szczęście wymienione powyżej udogodnienia są już standardem.

Dla dyrektorów hoteli zadowolenie gości zdaje się mieć kluczowe znaczenie. Urlopowicz za rok albo nawet za parę miesięcy może wrócić do konkretnego miasta i powtórnie wybrać usługi, z których kiedyś był naprawdę zadowolony. Ponadto w sieci ci niezadowoleni klienci mogą również odradzać internautom nocleg w określonym budynku, co wcześniej czy później na pewno przełoży się na zyski, a ściślej ich spadek lub nawet brak.

Comments are closed.