Wesele trzeba odpowiednio zorganizować – jak to zrobić

Wesele trzeba odpowiednio zorganizować – jak to zrobić
Wesele trzeba odpowiednio zorganizować – jak to zrobić
Wiele par ma duży problem z pomysłem na zorganizowanie ślubu i wesela. Niektórzy chcą przyjęcia na świeżym powietrzu, inni preferują wystawny lokal, a jeszcze inni chcą mieć imprezę tematyczną. O czym warto pamiętać w czasie przygotowywania wesela?

Kluczowe jest miejsce

Narzeczeni w szczególności stają przed problemem gdzie wesele zrobić. Klimatyzowana sala podczas gorącego dnia to nierzadko jedyne polecane rozwiązanie. Z drugiej strony wielu osobom marzy się uroczystość na świeżym powietrzu, stąd też poszukują pięknego parku czy też ogrodu. Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. W domu weselnym można liczyć na profesjonalną obsługę ekipy z odpowiednim doświadczeniem.

Organizacja wesela w Warszawie
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa, posiłki, a niekiedy nawet dekoracje – wlicza się w cenę organizacji takiego przyjęcia. Bardzo często w praktyce okazuje się, że na odpowiednią salę spełniającą nasze wymagania przyjdzie nam poczekać dłuższy czas.
Trochę więcej zachodu kosztować będzie zorganizowanie przyjęcia pod namiotami. Oprócz samego zadaszenia, stołów, ozdób, czy parkietu należy wynająć też firmę cateringową i zagwarantować uczestnikom dostęp do toalety. W praktyce oznacza to, że nie wszystkie gdzieś bardziej oddalone miejsca sprawdzą się na weselne przyjęcie.

Tematycznie, czy tradycyjnie?

W ostatnim czasie modne są wesela tematyczne, czyli zorganizowane w określonym stylu – rustykalnym, eleganckim, bądź nawiązującym do zainteresowań młodej pary. Tak samo rozpowszechnione jest dekorowanie sali weselnej podług ustalonego motywu przewodniego – mogą to być owoce, motyle, kwiaty, albo ulubiony kolor. Niektórzy jednakże nie biorą tego pod uwagę i decydują się na tradycyjne rozwiązania.

Niezależnie od tego, czy chcecie wasze wesele przygotować biorąc pod uwagę motyw przewodni, czy też najzwyczajniej zależy wam przede wszystkim na doskonałej zabawie, warto pomyśleć o odpowiedniej rozrywce dla gości. Jakie atrakcje na wesele można zrobić?

Wszystko zależy od was i waszego budżetu – wypuszczanie gołębi, motyli, albo balonów, pokaz teatru ognia czy fajerwerków, a może karaoke, albo pokaz tańca – wszystko to może być ciekawym elementem waszego przyjęcia weselnego. Wystarczy tylko poszukać odpowiedniej firmy oferującej tego typu atrakcje.

Comments are closed.