Z jakiego powodu gadżety i upominki reklamowe nadal cieszą się wysoką skutecznością, jak się je powinno wybierać.

Z jakiego powodu gadżety i upominki reklamowe nadal cieszą się wysoką skutecznością, jak się je powinno wybierać.
Z jakiego powodu gadżety i upominki reklamowe nadal cieszą się wysoką skutecznością, jak się je powinno wybierać.
Przy wielu firmach bardzo skuteczną metodą utrwalania wizerunku i promocji są najróżniejsze reklamowe gadżety, rozdawane aktualny i potencjalnym klientom. Jak widać po licznych badaniach, nadal są one bardzo skuteczne, przez co są chętnie wybierane przez ludzi odpowiedzialnych za kreowanie wizerunku.

Spore znaczenie mieć także będzie właściwe dobranie gadżetu do profilu obsługiwanych klientów. Rzecz jasna najbardziej popularne i też wybierane chyba najczęściej są długopisy z nadrukiem firmowym, ale możliwości będzie znacznie więcej. Sporo klientów na przykład się decyduje na kubki reklamowe (polecana strona).

Kartka i długopis
Autor: Alan Kleina Mendes
Źródło: http://www.flickr.com

Nieduże nawet gesty, jak przesłanie życzeń na święta, mogą dać całkiem sporo we wzajemnych relacjach, ponieważ pokazuje się wtedy, że pamięta się o klientach nie tylko przy okazji wystawiania faktur. Jednym z popularniejszych a równocześnie bardzo skutecznych sposobów utrwalania firmowego wizerunku są różnego rodzaju reklamowe gadżety, wręczane przy jakiś okazjach. Ich skuteczność bez przerwy jest wysoka, rzecz jasna pod warunkiem, że się je odpowiednio wybierze. Bez względu na to, co się będzie chciało wręczyć, niezwykle ważna jest jakość tego typu gadżetów. Po pierwsze muszą być solidnie wykonane, tak żeby bez problemów posłużyły znacznie więcej niż parę godzin. Ale poza tym powinny być starannie zrobione i zwyczajnie ładne, bo wręczenie czegoś, co prezentować się będzie koszmarnie i do tego popsuje się po wzięciu do ręki wywoła zupełnie odmienny efekt.

Wybierając upominki i gadżety reklamowe (klik) dla swoich klientów należy pamiętać o tym, że spełniać one mogą różną rolę. Upominki symboliczne mają na celu pokazanie komuś, że pamięta się o nim nie tylko przy wystawieniu kolejnej faktury, ale też przy wielu innych okazjach. W tej roli doskonale będą się na przykład sprawdzać bombki choinkowe czy też oryginalne świąteczne kartki z życzeniami. Z kolei gadżety funkcjonalne poza tym, że zawierać będą logo firmy, to dodatkowo będą służyły do czegoś konkretnego. Oczywiście większości osób przede wszystkim przyjdą tu na myśl długopisy, ale popularnością się też cieszą kubki reklamowe z nadrukiem, czapeczki czy koszulki.

Można je pokryć jakimś ciekawym kolorem i nadrukować swoje logo, dzięki czemu klienci pijąc herbatę albo kawę będą je mieli bez przerwy przed sobą. Warto postawić także na coś wiążącego się z charakterem firmy, jaką się ma. Przy informatycznych firmach bardzo dobrze będą się sprawdzać myszki albo pendrive, lecz już w spożywczej branży nie zawsze tego typu gadżety będą pożądane

Comments are closed.