Zakopane jako stolica naszych Tatr – z jakiego powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wśród turystów.

Zakopane jako stolica naszych Tatr – z jakiego powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wśród turystów.
Zakopane jako stolica naszych Tatr – z jakiego powodu jest tak chętnie odwiedzane przez wśród turystów.
Zakopane nie bez powodu jest nazywane stolicą zimową Tatr. Przede wszystkim ma ku temu doskonałe położenie, tuż u stóp najwyższego pasma w naszym kraju to znaczy Tatr. Ale też od dawna rozwija się turystycznie, nie tylko pod kątem bazy noclegowej, ale też atrakcji i rozrywek.

wakacje - przekrój
Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com

A tych z pewnością w Zakopanem nie brakuje, o czym okazję się będą mieli wszyscy, którzy do przybywają do tego miasta. A że ruch turystyczny w Zakopanem odbywa się przez cały rok, to bez względu na to, czy jest to lato czy zima to będzie co robić. W lecie niezwykle popularne jest wędrowanie górskimi trasami, liczba tamtejszych szlaków sprawia, że znajdą coś dla siebie zarówno preferujący niedzielne spacery, jak i wytrawni, wprawieni piechurzy. Rzecz jasna trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, to znaczy odpowiednim przygotowaniu przed wyjściem na szlak. Nawet przy krótkich wyprawach należy założyć porządne obuwie i mieć przy sobie niezbędne wyposażenie, bo pogoda w górach może być niekiedy bardzo zwodnicza.

Jeżeli komuś się nie podoba chodzenie po górach, to może się wybrać na zwiedzanie zakopanego. Miejscowość ta oferuje bowiem wiele rozmaitych atrakcji, a na oglądnięcie wszystkich interesujących miejsc należałoby zarezerwować przynajmniej kilka dni. Dużo ludzi zwiedzanie będzie też kontynuować także porą wieczorową, tyle że charakter tego zwiedzania ma bardziej charakter rozrywkowo-kulinarny. A pod w tym względzie Zakopanemu również niczego nie brakuje, bo niezliczone restauracje i knajpy będą wszystkich zachęcać do odwiedzenia. Zimą na turystów czekać będzie jeszcze jedna atrakcja, to znaczy ośnieżone, wspaniałe góry, a także niezliczone narciarskie wyciągi. W pobliżu funkcjonują liczne wypożyczalnie nart i butów, a jeżeli ktoś dopiero zaczyna zabawę z tym przepięknym sportem, to niejedna nauka jazdy na nartach z pewnością będzie mu w tym mogła pomóc.

Udając się do Zakopanego pamiętać jednak należy o jednej niezwykle istotnej sprawie. Jak przystało na stolicę Tatr, cieszy się ona ogromnym powodzeniem, i w niejednym okresie roku po prostu tam będzie bardzo tłoczno i gwarno.

Comments are closed.